RSS

ilişki sırasında söylenen sözler

17 Nis

Yatak odasında ışıklar söndüğü zaman fısıldaşmalar başlar… Yatak odası fısıltıları kadınlar ve erkekler için farklı öneme sahiptir. Kadınlar bambaşka konularda konuşmayı severken, erkeklerin yatak fısıldaşmaları bambaşkadır.

Araştırmalar erkeklerin %56’sının ışık söndüğünde rüyalarının kadınına ne kadar güzel olduğunu söylediklerini ve bu sayede kendi içlerinde ve partnerlerinin içlerindeki ateşi alevlendirdiklerini ortaya çıkarıyor. Ancak erkeklerin neredeyse tamamı, aşk oyunu sonrasında eşlerine “Nasıldım?” diye soruyor. Kadınların %55’i ise seks sonrası kesinlikle bu soruyu duymak istemiyor. Ancak genel olarak “yatak” sadece yatılan ve seks yapılan bir yer olmaktan çok, romantizmin yaşandığı, çok özel ve genel konuların konuşulduğu sevgi dolu bir yer. Ayrıca insanların %63’ü yatakta yorgan yastık arasında eşlerine ayakkbılarının sıktığını ve nasıl acı verdiğini de anlatıyor.

Yastıklı fikir alışverişi: bir romantik, bir güncel…

Başbaşa olunan bu hoş yatakta gecenin güzelliğinin tadını çıkarmak ayrı bir duygudur. Yatak odasının kapısının kapanmasıyla başbaşa kalınır ve nihayet daha açık ve yoğun konuşmalar için vakit vardır. Konu ne olursa olsun önemli değil, önemli olan birlikte olmak ve yatakta olmak. O duygusallığı ve beraberliği yaşamak. Yapılan araştırmalara göre çiftlerin sadece % 4’ü yatakta konuşmaktan hoşlanmıyor. Ancak yatakta konusu geçen sohbetlerin en başında “kişisel problemler” (% 63) gelirken onu “aile sorunları” (% 62) takip ediyor. Ardından haftasonu ne yapılacak konusu da (%55) çok konuşulan konular arasında. Gelecek için planlar ve hayaller ise % 54 oranında gündeme geliyor.

Baştan çıkarma sanatı

Kim yatakta partnerinden duyduğu tatlı sözlerle baştan çıkarılmak istemez? Erkeklerin % 56’sı eski bir stratejiyi uygulayarak eşlerini komplimanlar yaparak baştan çıkarmaya çalışıyor. Ancak kadınların sadece %28’i erkeklerine onu ne kadar çekici bulduklarını söyleyip baştan çıkarma teşebbüslerinde bulunuyorlar.

Çiftlerin sadece %31’i aslında yatakta birlikte en çok neler yapmak istediklerini açıklayabilirken, % 4’ü en gizli isteklerini bile söylemekten olabildiğince çekiniyor.

Özellikle yatakta söylenen herşey iyi düşünülmeli. Çünkü “hayatında başka birisi mi var?” türü sorular aşk oyununu bozan önemli faktörlerden birisi. Çiftlerin % 54’ü bu soru karşısında seksten uzaklaşıyor.

Dedikodu, para, alışveriş

Uyumadan önceki o sessiz dakikalar bazen de gündelik muhabbetler için değerlendirilir. Çiftlerin % 52’si “günün nasıl geçti?” diye sorarken, % 49’u mesleki kariyerleri hakkında konuşuyor. %35’i ise iş arkadaşları, komşular veya akrabalar hakkında dedikodu yapıyor. Çiftlerin üçte biri yatakta konuşulacak konuların başında parayı uygun buluyor. Finansal sıkıntılar, alışveriş sorunları gibi konuları yatakta konuşuyorlar. Ancak gergin konularla yataktaki partnerini sinirlendiren birisi, o kendisini geri çektiğinde de kesinlikle şaşırmamalı. Böyle durumlarda çiftlerin % 51’i, artık uykusu geldiğini ve uyumak istediğini söyleyerek yatağın öbür ucuna doğru döner.

Tatlı sözler; canım, aşkım…

Kim şefkatli bir ilişki sırasında eşine tatlı sözlerle hitap ederse, ona onun için ne kadar değerli olduğunu gösterir. Çiftlerin %26’sı yatakta seks sırasında veya öncesinde eşlerine “tatlım, canım, aşkım” diye hitap ediyor. % 43’ü ise daha da geliştirerek “arım, balım, kumrum” gibi hitaplar buluyor. Çiftlerin sadece % 21’i eşlerine kendi isimleriyle hitap etmeyi tercih ediyor…

Peki ya siz? Sizde yatakta fısıldaşmayı sevenlerden misiniz? O zaman bunun tadını en iyi şekilde çıkarın…

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: Nisan 17, 2011 in Uncategorized

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: