RSS

Gerdek Gecesine Nasıl girilir

03 May

Gerdek gecesine nasıl girilir
Gerdek gecesi diğer adıyla zifaf gecesi. Evlilikte ilk gece yani ilk kez cinsel ilişkinin yaşanmasıdır. Kızlık zarı nın bozulmamış olmaması çok önemlidir. Bakirelik olmazsa olmazlardan.

Günümüzde evlenmeden çocuk sahibi olmaya hevesli insanlar var. Evlilik bana göre değil diyorlar ama. Nasıl ailesiz büyüyecek çocuk. Sadece kendimizi düşünmemeliyiz.

Gerdek gecesinde eşler birbirlerine hoşgörülü olmalıdırlar. İlk gece korkusu mutlaka olur. Bu yüzden aceleci davranılmaması gerekir. Burada bir önsevişme yapılmalıdır. Hemen ilişkiye girilmemelidir. Kanama olacağı için bundan korkulmamalıdır. Cinsel hayatınızda mutluluklar dileriz.

1. Erkek üstte cinsel ilişki pozisyonu
Herkes bu klasik pozisyonda başlar; erkek üstte, kadın altta, yüz yüze. Günümüzde basında bu pozisyon, olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Belki eski moda olduğundan, belki de ataerkil olduğundan dolayı.

Esasında bu pozisyon, o kadar da kötü değildir. Kuvvet almak, sevgilinizle yakın temasta olmak ve hamile kalmak isteyenler için, bu pozisyon idealdir. Kadın iki bacağını yana doğru açabilir veya bacaklarını göğsüne doğru çekebilir. Bu her iki pozisyonda erkek kadının en hassas dış cinsel organına elle manipülasyon için erişemez, ama ilk pozisyonda göğüslerine erişebilir. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon söz konusudur.

İlki; kadın iskemlede veya alçak bir yatağın ucunda oturur, erkek dizlerinin üzerinde penisiyle vajinaya girebilir. Seks terapistleri her ne kadar bu pozisyonun klasik pozisyondan daha da zevk verici olduğunu iddia etseler de, çoğu insan bu pozisyonun yakın temas konusunda eksik kaldığını düşünmektedir.

İkincisi; kadın karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya girer. Çoğu kadın için bu pozisyon, G-noktasını uyarır ama penisin rahim boynuna çarpması da acı verebilir. Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile çoğu çiftin favori pozisyonu arasındadır.

2. Kadın üstte cinsel ilişki pozisyonu
Bu pozisyon çok tavsiye edilir, çünkü seksin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon vardır. Kadın her iki diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde sekse devam eder ya da bacaklarını uzatarak. Ayrıca erkeğin üstünde dimdik oturarak da ilişkiye devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de oldukça uyarıcıdır ve kadının göğüslerini okşama fırsatı verir.

Ancak bu konudaki gelenekler XX. yüzyılın başından itibaren, batı dünyasında olduğu kadar az gelişmiş ülkelerde de değişme göstermiştir. Kadın her geçen gün yeni özgürlükler kazanmaktadır. Çoğunlukla kendi gereksinmelerini kendisi karşılamaktadır. Cinsellik artık sadece çocuk doğurma amacına yönelik değildir.

Gebelik önleme yöntem­lerinden yararlananların sayısının gün geçtikçe artması, cinsellik alanındaki bu yeni görüşün düşünceleri ve töreleri büyük ölçüde etkilediğini göstermektedir. Evlilik öncesi ilişkiler son yıllarda, önceleri bu tür ilişkilerin sıkı bir biçimde yasaklandığı ülkelerde bile bir yaygınlık kazanmıştır.

Bu konudaki serbestleşme sürecinin ağır gelişmesi, bekâret kavramının kökeninin toplumsal bilinçaltının çok derininde olduğunu göstermektedir. Bu kavramın dir sel ve toplumsal etkileri bireysel düzeydeki psikolojik etkileri kadar güçlüdür. Bugünkü tek tanrılı büyük dinler kadının sağlığına önem vererek, bekâreti temel bir değer haline getirmiştir. Yine kinseye göre dine saygısı olan kadınların çoğu evleninceye kadar bekâretlerini korumaktadır. Bununla birlikte, cinsel serbestleşmeyi frenleyen etken sadece din değildir. Batı ülkelerinde bile bugün namuslu olarak nitele­nen kadınlarla öbürleri arasında büyük bir uçurum vardır.

Her zaman cinsel birleşme fırsatları kollayan ve içine kapanmayı erkekliğine yediremeyen çoğu erkekler, sonunda bakire bir kadınla evlenmek isterler. Akdeniz ülkelerinde görülen bu oldukça çelişkili tutum, aile ilişkileri konusunda ilginç sonuçlar doğurmuştur. Bu ülkele­rin erkekleri annelerini ve kızkardeşlerini cinsiyetsiz yaratıklarmış gibi görme eğilimindedirler.

Bu düşünceyi nikâhlanacakları kadın için de geçerli sayarlar. Karılarına karşı duydukları aşırı saygı ruhsal tutukluklara yol açar. Sonuç olarak bu erkekler cinsel gereksinmelerini doyurmak için, sokak kızlarına başvurmak zorunda kalırlar. Bu gözlemden hareket eden bir toplumbilimci akdeniz erkeği kadınları, bakireler ve fahişe­ler olmak üzere iki grubu ayırır demektedir.

Vance packardın üzerlerinde anket yaptığı üniversite öğrencilerinin çoğu, evlilik öncesi ilişkilerin serbestleşmesinden yana olduklarını söylemişlerdir. Ancak aralarında çoğunun evlilik öncesi cinsel birleşmeyi kabul etmesine karşılık, evlilik öncesinde cinsel ilişkide bu­lunmuş bir kızla evlenmek isteyen erkeklerin sayısı çok azdır.

Bu çelişkili tutumu açıklamak için bazı öğrenciler, mantık açısından kabul ettikleri bu durumu, duygusal açıdan kabullenmekte güçlükle karşılaştıklarını söylemişlerdir. Birçok cinselbilim uzmanı, evlilik öncesi birleşmeyi evlilikte uyumun en güvenilir garantisi olarak kabul eder.

Tecrü­beli bir erkek ya da bir kadın, eşine daha büyük bir hoşgörüyle davranır ve ,onun isteklerine daha iyi cevap verir. Eşler arasında bir cinsel anlaşmazlık ortaya çıkacaksa, bunun evlendikten sonra değil de evlenmeden önce ortaya çıkması kuşkusuz çok daha iyidir. Bu nedenle bu cinselbilim uzmanları cinsel deneyin evlenmeden önce yapılmasının doğru olacağı kanısındadırlar. Çünkü evlilik öncesinde taraflar ortak yaşamin gerektirdiği yükümlülüklerden uzak, serbest bir cinsel yaşam içinde olurlar. Oysa evliliğin ilk yılları güçlüklerin, zorlukların bitip tükenmek bilmediği bir dönemdir.

Reklamlar
 
Yorum yapın

Yazan: Mayıs 3, 2011 in Uncategorized

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: